Świątynia
  Parafia Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie
Świątynia
lewo
foto
prawo
Ogłoszenia Duszpasterskie.

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA 26.11.2023r.

1. Dzisiejsza Uroczystość – CHRYSTUSA KRÓLA, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. „Chrystus wczoraj, dziś i na wieki” – On jest początkiem i końcem wszystkiego. Dzisiejsza Uroczystość obchodzona jest w naszej diecezji jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza.

2. Msze św. jak w każdą niedzielę. Dziś podczas każdej Mszy św. po ogłoszeniach wystawienie Najśw. Sakramentu i Akt Poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusa - Królowi Wszechświata.

3. W tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

 • we wtorek przypada 14 rocznica święceń Biskupich Ks. Bp. Ordynariusza naszej diecezji, w modlitwie polecajmy Ks. Bp. Andrzeja Jeża, niech Dobry Bóg wspomaga Go swoimi łaskami i zachowa dla naszej Diecezji na najdłuższe lata.

 • w środę – Po Mszy św. wspólnotowej Nowenna do M.B.N.P.

 • w czwartek – Wspomnienie – Św. Andrzeja Apostoła. Odpust w Parafii Słopnice Górne.

 • W piątek – I piątek miesiąca – dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Modlimy się w intencji Misji i Misjonarzy i na ten cel składamy ofiary.

 • Młodzież Klasy – VII i VIII – Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na Msze św. i modlitwę nowennową o Dary Ducha św. dla młodzieży.

 • Spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca: każdego dnia przed wyznaczoną Mszą Świętą.

 • Po Mszy Św. porannej udamy się z posługą sakramentalną do chorych.

 • Sobota – pierwsza sobota miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Modlitwa wynagradzająca za zniewagi wyrządzone M.B. z Różańcem o godz.: 16.00. O przewodniczenie modlitwie prosimy Różę: Św. Joanny Beretty Moli.

 • W sobotę –  Odpust w sąsiedniej Parafii: Łukowica.

4. Wszystkim Jubilatom, solenizantkom i solenizantom najbliższego tygodnia, życzymy obfitości łask Bożych, opieki swoich Patronów, zdrowia i ludzkiej życzliwości.

5. Nadchodząca niedziela – to I Niedziela Adwentu – okres Adwentu jest czasem świętego i radosnego oczekiwania oraz przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Rozpocznie się Nowy Rok Liturgiczny.

To pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna – po Mszach św. zmiana tajemnic różańcowych według stałego porządku.

6. Wczoraj odbyło się błogosławieństwo i poświęcenie opłatków na stół wigilijny.

W najbliższym czasie, Panie z Caritasu udadzą się do naszych domów z opłatkami z tradycyjnymi ofiarami jak co roku na ogrzewanie, Pana Organistę i Pana Kościelnego.

Bóg zapłać za życzliwość i wspólnotową odpowiedzialność. Panie z Caritasu, które nie odebrały jeszcze opłatków, prosimy o odebranie opłatków w Zachrystii.

7. W tygodniu zapraszamy na spotkania parafialne w/g stałego porządku.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać!!!:

 • za troskę o naszą Świątynię w minionym tygodniu wyznaczonym Parafianom oraz za ofiarę.

9. Bardzo prosimy kolejne osoby do posprzątania naszej Świątyni Państwa:

 • Hutek Agnieszka, Hutek Stanisława, Hutek Paulina, Tokarczyk Anna, Tokarczyk Renata.

10. Intencje Mszalne:

11. Przed rozesłaniem: Wszystkim życzymy dużo łask Bożych i błogosławieństwa Bożego na niedzielę i na cały tydzień. Uśmiechu, dobroci, życzliwości i smacznego obiadu.

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas miłością na dro­dze naszej wiary.

Uczyńmy to wspólnie podczas ado­racji Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy.

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji zakończenia V Synodu Diecezji Tarnowskiej

Drodzy Diecezjanie!

Pragnę Was poinformować, że 2 grudnia br. w bazylice katedralnej w Tarnowie odbędzie się uroczysta IX Sesja Plenarna zamykająca prace V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Podczas tej ostatniej sesji zostaną podpisane statuty synodalne, które po promulgacji staną się obowiązującym prawem diecezjalnym.

Po zakończeniu Sesji Plenarnej będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem naszego metropolity, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Serdecznie zapraszam Was do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Dla wszystkich diecezjan, którzy osobiście pragną wziąć udział w zakończeniu V Synodu, został przygotowany – ze względów organizacyjnych – elektroniczny kwestionariusz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie internetowej diecezji tarnowskiej. Natomiast pozostali diecezjanie będą mogli włączyć się w to wydarzenie za pośrednictwem transmisji Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

            Pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w dzieło V Synodu. Dziękuję za modlitwę w parafiach podczas „Niedziel Synodalnych” i w ramach grup i stowarzyszeń katolickich, a także za indywidualne wsparcie modlitewne. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali w Parafialnych Zespołach Synodalnych. Owoce tej pracy stanowiły istotny wkład w przygotowanie statutów synodalnych, ażeby jak najlepiej odpowiadały one na wyzwania współczesności. Szczególne podziękowanie kieruję do Członków V Synodu, którzy dali wyraz swej miłości do Kościoła poprzez aktywną pracę w ramach poszczególnych komisji synodalnych i podczas sesji plenarnych.

            Gorąco pragnę, abyśmy jako cała wspólnota diecezjalna podziękowali Trójjedynemu Bogu za ten ważny dla nas czas synodowania. W wymiarze całej diecezji uczynimy to w niedzielę 3 grudnia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie odbywać się po każdej Mszy Świętej we wszystkich kościołach. Niech modlitwa przed Jezusem Chrystusem utajonym pod postacią chleba, będzie także wyrazem zawierzenia Bogu przyszłości naszego lokalnego Kościoła, zwłaszcza dzieła wcielania i podejmowania przez wspólnotę diecezjalną postanowień V Synodu, ażeby móc jak najskuteczniej budować wciąż Kościół tarnowski „na wzór Chrystusa”.

Wszyscy święci i błogosławieni diecezji tarnowskiej - módlcie się na nami!

† Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI.

 

 

 

 

 

 

Odsłon:134874 
Parafia Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie
Siekierczyna 68
34-600 Limanowa
znajdz
Sprawdź na mapie

stat4u