Modlitwa do Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie.

Matko Boża Łaskawa – Pozdrawiamy Ciebie w Łaskami słynącymi w Siekierczyńskim Obrazie.

Przychodzimy do Ciebie, o Matko Boża Łaskawa, przynosząc swoje radości, smutki i troski dnia codziennego.

Ufamy Tobie Matko Boża Łaskawa, że tak jak tulisz pięknie Swojego Syna w tym Cudownym Obrazie, tak przygarniesz przytulić do swojego serca tych, którzy proszą o Twoją nieustanną pomoc i opiekę.

Wejdź prosimy Radosna i Uśmiechnięta Pani do naszego życia. Zapal serca miłością szlachetną i prowadź nas z macierzyńską czułością i opieką.

Pomóż nam o Matko Boża Łaskawa pokonać wszelkie pokusy i przeciwności tego świata, wytrwać w dobrych postanowieniach i zasłużyć na radość oglądania Ciebie w niebie.

Pani Nasza Łaskawa, klęczymy u stóp Twoich z wielką nadzieją, że wysłuchasz tego wszystkiego, co jest troską każdego z nas.

Maryjo Matko Nasza Łaskawa, tyle ludzkich łez otarłaś, tyle smutku zamieniłaś w radość.

Ciebie o Matko Boża Łaskawa prosimy.

Wyproś nam u Syna Twojego te Łaski, o które Ciebie o Matko w tej nowennie bardzo Cię prosimy.

Jeżeli zaś Twój Syn inaczej postanowił, to pomóż nam poddać się Jego świętej woli.

Matko Boża Łaskawa pełna spokoju, miłości, łagodności i uśmiechu!

Zawierzamy Tobie nasze dzieci, naszą młodzież, nasze małżeństwa i nasze rodziny oraz wszystkich, których spotykamy na drodze naszego życia.

Matko Boża Łaskawa!

Polecamy Tobie zwłaszcza tych, którzy pogubili się w swoim życiu.

Prosimy Ciebie o Matko Boża Łaskawa, opiekuj się naszą Parafią, wspieraj pracę naszych kapłanów, umacniaj nas w jedność, miłość i wiarę dla dobra całego Kościoła.

Matko Boża Łaskawa módl się za nami Amen.