Świątynia
Świątynia
lewo
prawo
STATYSTYKA PARAFIALNA ZA 2021 ROK.

STATYSTYKA PARAFIALNA 2021.

Aleksander Fedorowicz napisał: „Każdy człowiek, niezależnie od wieku, zawodu, majątku, wykształcenia, musi wyjść naprzeciwko nadchodzącego dnia…. Przyjąć go z ręki Stwórcy. Ten dzień z wdzięcznością przeżyć, kładąc na nim znaki miłości i ofiary, aby go znów oddać Bogu”.

Zachęcam, abyśmy w duchu wiary przyjęli z Ręki Stwórcy ten Nowy Rok Pański, przeżyli go z wdzięcznością, kładąc na nim znaki naszej miłości, pracy i ofiary, by go znów oddać Bogu z końcem grudnia.

Panie Jezu Chryste, który jesteś Panem Czasu i Królem Wieczności, oddajemy Ci się takimi jakimi jesteśmy i oddajemy Ci to wszystko na co nas stać.

Twoimi niech będą dzieci, które wśród nas się narodziły i zostały ochrzczone w Imię Trójcy Przenajświętszej.

Do naszej wspólnoty Parafialnej przez łaskę Chrztu świętego w 2021 roku zostały włączone dzieci:

1. Lena Młynarczyk.
29. Laura Wojsław.
30. Alan Dyrek.
31. Filip Wojciuch.

W ostatnim roku 2021r. z naszej wspólnoty Parafialnej do wieczności Bóg powołał:

1. Stanisław Czaja.
2. Ks. Prałat Stanisław Koza.
3. Jan Śmierciak.
4. Anna Kotlarz.
5. Irena Florek.
6. Sylwester Lis.
7. Stanisława Opiela.
8. Barbara Król.
9. Helena Zoń.
10. Stefania Nowogórska.
11. Grażyna Wojak.
12. Maria Smaga.
13. Stanisława Wajda.
14. Danuta Tomera.
15. Rozalia Mamak.
16. Władysława Pietrzak.
17. Piotr Smaga.
18. Anna Tokarczyk.
19. Bolesław Król.
20. Jan Banach.
21. Maria Hybel.
22. Stanisław Palac.
W Twoich rękach są już nasi zmarli, błagamy Cię okaż im swoje nieogarnione miłosierdzie, wybaczając ludzkie słabości.

Sakrament Małżeństwa w 2020 roku w naszej Świątyni zawarli:

1. Dominika Kądziołka i Arkadiusz Dobosz – 09.02.
2. Dorota Smaga i Tomasz Zelek – 24.04.
3. Paulina Szabla i Łukasz Dyrek – 22.05.
4. Anna Biedroń i Kuba Brych – 18.06.
5. Iwona Król i Kamil Kuzak – 03.07.
6. Anita Król i Franciszek Pach – 03.07.
7. Wioleta Piszczek i Adam Gancarz – 31.07.
8. Justyna Adamczyk i Krzysztof Niezabitowski – 21.08.
9. Anna Jagieła i Krzysztof Cepielik – 28.08.
10. Barbara Lis i Mateusz Sobański – 28.08.
11. Stanisława Michałek i Mateusz Piwowar – 09.10.
12. Maria Wiśniewska i Ryszard Ociepka – 23.10.

Zawierzamy Ci trud życia codziennego pokolenia dorosłych, aby owocowało przykładem do naśladowania w naszych rodzinach, sąsiedztwie i w pracy.

Oddajemy Ci kolejny rok życia naszej młodzieży, zwłaszcza bierzmowanej, niech przez dalszą pracę nad sobą gruntuje się jej wiara.

Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Bp Artura Ważnego – Biskupa Pomocniczego naszej Diecezji w dniu: 10.06. przyjęły osoby z kl. VIII:

1. Amelia Barnaś.
2. Angelika Bugajska.
3. Alicja Hutek.
4. Paweł Hutek.
5. Aleksandra Jagieła.
6. Maria Kądziołka.
7. Anna Kotlarz.
8. Kacper Król.
9. Kinga Kuna.
10. Dariusz Młynarczyk.
11. Bartłomiej Nowak.
12. Kamil Pałka.
13. Emilia Pietrzak.
14. Kamil Pietrzak.
15. Joanna Syktus.
16. Tatiana Tokarczyk.

Oddajemy Ci Panie dzieci klasy III, które w tym roku w dniu: 09.05. po raz pierwszy przyjęły Sakrament Pokuty i Eucharystii.
Niech trwają mocno w wierze. Sakrament Pokuty, Pojednania i Pierwszą Komunię Świętą przyjęły dzieci:

1. Jadwiga Biernat.
2. Kacper Król.
3. Mikołaj Król.
4. Natalia Oleś.
5. Weronika Prędka.
6. Wiktor Sikoń.
7. Amelia Smaga.
8. Weronika Szumilas.
9. Sabina Szymoniak.
10. Kinga Tokarczyk.
11. Łucja Tokarczyk.
12. Magdalena Trystuła.
13. Oskar Wojsław.
14. Wojciech Zoń.

Polecamy Ci naszych chorych, cierpiących i osamotnionych, niech w postawie swoich bliskich ujrzą miłosiernych samarytan przychodzących im z pomocą w trudnych chwilach. A wpatrując się w Ukrzyżowanego Chrystusa niech nie tracą wiary i nadziei.

Zakończył się kolejny rok.

Pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierali wysiłki utrzymania naszej Parafii.

Staropolską prośbą skierowaną do Najwyższego – „Bóg zapłać” ze świadomością, że Bóg wynagrodzi w Sobie wiadomy sposób wszelką Waszą szczodrość i hojność, „albowiem, radosnego dawcę miłuje Bóg” (2 Kor 9,7).

Pozdrawiam wszystkich i życzę wspaniałego roku.

z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. K. Matusik  - Proboszcz Parafii.

Odsłon:7178
Parafia Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie