Świątynia
  Parafia Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie
Świątynia
lewo
foto
prawo
Ogłoszenia Duszpasterskie.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05.2023r.

1. Przeżywamy UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. Msze św. jak w każdą niedzielę. W naszej Parafii gościmy dzisiaj zespół” UwielbiajMY”, który gościł u nas na ubiegłorocznych rekolekcjach. Gorąco i serdecznie witamy Panów: Bartłomieja i Witolda, którzy są razem z nami i wspólnie uwielbiamy Pana Jezusa podczas Eucharystii.

2. W tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

  • W poniedziałekII dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św.: 8.00,  11.00 w Kościele i na Golcowie 17.00.  

  • W środę – Święto Lit. Nawiedzenia N.M.P. i zakończenie Nabożeństw Majowych. Nowenna – Różaniec o godz.: 17.30. O przewodniczenie modlitwie prosimy Różę: Św. Katarzyny.

  • W czwartekŚwięto liturgiczne – Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W I czwartek miesiąca –  Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Dzień dziecka – pamiętajmy w modlitwie o wszystkich dzieciach.

  • I piątek miesiąca –Dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Modlimy się w intencji Misji i Misjonarzy i na ten cel składamy ofiary, za które składamy serdeczne Bóg zapłać!!!

  • Spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca: każdego dnia przed wyznaczoną Mszą Świętą.

  • W piątek po Mszy Św. porannej udamy się z posługą Sakramentalną do chorych.

  • W Sobotę – Wspomnienie Św. Karola Lwangi. Pierwsza sobota miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Wynagradzamy za grzechy jej Matczynemu Sercu. Modlitwa wynagradzająca za zniewagi wyrządzone M.B. z Różańcem o godz.: 16.00. O przewodniczenie modlitwie prosimy Różę: Św. Joanny Beretty Moli.

3. Nadchodząca niedziela – to Uroczystość Trójcy Świętej. Pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych w stałym porządku.

4. W przyszłą niedzielę zakończenie okresu wielkanocnego i czasu Komunii św. Wielkanocnej. Każdy ochrzczony jest w sumieniu zobowiązany to przykazanie kościelne wypełnić poprzez spowiedź i Komunię św. w okresie Wielkanocnym.

5. Wszystkim Jubilatom, solenizantkom i solenizantom najbliższego tygodnia, życzymy obfitości łask Bożych, opieki swoich Patronów, zdrowia i ludzkiej życzliwości.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać!!!:

  • za troskę o naszą Świątynię wyznaczonym Parafianom oraz za złożoną ofiarę.

  • za ofiarę na Kościół pewnej rodzinie.

7. W tygodniu zapraszamy na spotkania parafialne w/g stałego porządku.

8. Bardzo prosimy w sobotę, kolejne osoby do posprzątania naszej Świątyni Państwa:

  • Wojtas Lucyna, Matras Mariola, Oleś Renata, Zoń Krystyna, Zoń Iwona.

9. Intencje:

10. Zapowiedzi:

11. Przed rozesłaniem:

„Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię" – to słowa psalmu, którymi dzisiaj modliliśmy się podczas Eucharystii. Ta modlitwa, mocą błogosławieństwa, niech odnowi i umocni na­sze serca.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Smacznego obiadu. Na szczęśliwy tydzień, przyjmijcie – Boże błogosławieństwo.

 

KOMUNIKAT BISKUPA TARNOWSKIEGO
NA TEMAT PIESZEJ ORAZ ROWEROWEJ PIELGRZYMKI TARNOWSKIEJ
NA JASNĄ GÓRĘ

Drodzy Diecezjanie! Potrzebujemy siebie nawzajem! Potrzebujemy wspólnoty w naszej drodze do Boga.
To właśnie we wspólnocie, czyli w Kościele, spotykamy zmartwychwstałego Jezusa, jak apostołowie w dzisiejszej Ewangelii (por. J 20, 19-23). To właśnie w tej wspólnocie otrzymujemy obiecanego Ducha Świętego, który rozlewa miłość Bożą w naszych sercach (por. Rz 5,5). Dlatego chcę was zaprosić do spędzenia szczególnego czasu we wspólnocie Kościoła podczas zbliżających się wakacji.

Okazją ku temu będzie Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, która tradycyjnie odbędzie się w dniach od 17 do 25 sierpnia. To nasze wspólne wędrowanie do domu Matki dokonuje się już od ponad 40 lat i przemieniło serca dziesiątek tysięcy naszych diecezjan. Jednak po okresie pandemii ilość pielgrzymów zmniejszyła się niemal o połowę. Dlatego już teraz zachęcam do zaplanowania udziału w tej pielgrzymce zarówno doświadczonych pielgrzymów, jak i tych, którzy jeszcze dotąd nie wyruszali na pielgrzymi szlak.

W tym roku po raz pierwszy organizujemy także Rowerową Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 13 do 16 lipca. Pierwszego dnia pielgrzymi wyruszą w 12 grupach z różnych miejsc diecezji, aby wieczorem spotkać się w Zabawie i stamtąd pielgrzymować dalej wspólnie. Doświadczeni rowerzyści stwierdzą być może, że taką trasę można pokonać w czasie krótszym, niż cztery dni. Jednak wydłużając nasze pielgrzymowanie chcemy rozłożyć trasę na krótsze odcinki, a przez to dać więcej czasu na modlitwę i budowanie wspólnoty oraz umożliwić udział w tej pielgrzymce także osobom mniej zaawansowanym. Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej: rowerowapielgrzymkatarnowska.pl

Serdecznie zapraszam wszystkich do wyruszenia na pielgrzymi szlak. W sposób szczególny zapraszam do tego całe rodziny. Choć pielgrzymowanie wiąże się z pewnym trudem, to jednak niemal każdy, kto tego doświadczył, daje świadectwo, że wnosi ono ożywczą nowość w naszą relację z Bogiem, z drugim człowiekiem i z samym sobą. Niech Maryja, która oczekuje na swoje dzieci w Jasnogórskim Sanktuarium, wyprasza wam obfitość Bożych łask.

† Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłon:125334 
Parafia Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie
Siekierczyna 68
34-600 Limanowa
znajdz
Sprawdź na mapie

stat4u