Świątynia
  Parafia Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie
Świątynia
lewo
foto
prawo
Ogłoszenia Duszpasterskie.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.10.2022r.

1. Przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą. Msze Św. w dniu dzisiejszym jak w każdą niedzielę, po Mszy św. o godz.: 11.00. Nabożeństwo Różańcowe. Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Św. i ogłoszeniach adoracja. Po Mszach Św. zmiana tajemnic różańcowych według stałego porządku. Podczas nabożeństw stanowych tradycyjnie składamy dobrowolne ofiary na misje.

2. W tygodniu Msza Św. o godz.: 7.00 w wyznaczone dni i o 17.00. z Nabożeństwem różańcowym. Św. Jan Paweł II mówił: „Różaniec to skarb, który trzeba odkryć”. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki prośmy Jej Syna o Miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach oraz do odmawiania różańca w naszych domach. Za udział we wspólnej modlitwie, możemy zyskać odpust zupełny.

3. W tygodniu Liturgii Kościoła wspominamy:

 • We wtorek – Wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu.

 • W środę – Wspomnienie Św. Siostry Faustyny. Nowenna i Nabożeństwo Różańcowe.

 • W czwartek – I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

 • I piątek miesiąca – Wspomnienie NMP Różańcowej – dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Modlimy się w intencji Misji i Misjonarzy i na ten cel składamy ofiary, za które składamy Bóg zapłać!!!

 • Młodzież Klasy VII, VIII – Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na Msze św. i modlitwę nowennową o Dary Ducha Świętego.

 • Spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca: każdego dnia pół godziny przed wyznaczoną Mszą Świętą.

4. Po Mszy Św. porannej w I piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych.

5. Nadchodząca niedziela – to II Niedziela miesiąca ofiary na cele parafialne – składamy Bóg zapłać.  

6. Wszystkim Jubilatom, solenizantkom i solenizantom najbliższego tygodnia, życzymy obfitości łask Bożych, opieki swoich Patronów, zdrowia i ludzkiej życzliwości.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać !!!

 • za troskę o naszą Świątynię wyznaczonym Parafianom oraz za ofiarę.

 • za ofiarę na Kościół pewnej rodzinie z naszej Parafii.

 • za przewodniczenie modlitwie różańcowej poszczególnym grupom w tygodniu.

8. W tygodniu zapraszamy na spotkania parafialne w/g stałego porządku.

 • W wtorek – Na Mszę Św. wieczorną zapraszamy Dzieci Klas III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami na spotkanie przed I Komunią Św.

 • W sobotę o godz.: 13.00 – Spotkanie Rady Parafialnej w Domu duszpasterskim.

9. Bardzo prosimy: Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Świadectwem naszej wiary w życie wieczne i w tajemnicę w „Świętych Obcowania” jest nasza troska o Cmentarz i o groby naszych bliskich zmarłych. Bardzo dziękujemy za każdą troskę o groby i nasz Cmentarz Parafialny.

Cmentarz to miejsce święte, gdzie nasi zmarli oczekują na dzień Zmartwychwstania. Uporządkujmy i zadbajmy o ich estetyczny wygląd – bardzo prosimy nie wyrzucajmy śmieci na sąsiedni grób, pod płot czy poza ogrodzenie, ale do śmietnika.

10. Tradycyjne „wypominki” za zmarłych można składać w Kancelarii Parafialnej lub u każdego z kapłanów. PROSIMY O BARDZO WYRAŹNE, CZYTELNE PISMO, NAJLEPIEJ DRUKOWANE!, pisząc dusze zmarłych w mianowniku bez odmiany (Np. Józefa, Franciszek Król) unikając sformułowań (syn, córka, żona, mąż, brat, siostra, wnuk itp.) – zaznaczając roczne czy listopadowe. Wybierzmy odpowiednie kartki wspominkowe.

Wypominanie zmarłych będzie zgodnie z tradycją przed Mszą Św. o godz.: 8.00 i 11.00. Pisząc wypominki możemy zaznaczyć, godzinę przed, którą Mszą Św. chcemy by były czytane: (czy przed godz.: 8.00, czy przed godz.: 11.00.). Na kartkach z wypominkami rocznymi podajmy tylko najbliższych zmarłych, aby ich lista nie wydłużała się w nieskończoność.

Prosimy zabrać przygotowane kartki pod chórem na wpisanie tych wypominek. Można też pobrać kartki wypominkowe, na stronie internetowej naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane przy tej okazji.

11. Bardzo prosimy w sobotę kolejne osoby do posprzątania naszej Świątyni Państwa:

 • Gamoń Stanisława, Tobiasz Maria, Król Natalia, Król Klaudia, Król Krystyna.

12. Wychodząc z Kościoła zabierzmy z sobą czasopisma katolickie.

13. Intencje:

14. Przed rozesłaniem: Wszystkim życzymy dużo łask i błogosławieństwa Bożego na niedzielę i na cały tydzień. Posileni Ciałem Chrystusa i pokrzepieni Bożym słowem otwórzmy nasze serca na dar Bożego błogosławieństwa. Niech umocni nas na dro­dze naszej wiary.

  Uczyńmy to wspólnie podczas ado­racji Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy.

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku ze śmiercią biskupa Jana Styrny

Drodzy Diecezjanie! W dniu 28 września br. zmarł w wieku 81 lat biskup elbląski senior Jan Styrna. Śp. biskup Styrna pochodził z diecezji tarnowskiej, urodził się w Przyborowie, był kapłanem diecezji tarnowskiej a w latach 1991-2003 biskupem pomocniczym naszej diecezji.

Uroczystości pogrzebowe śp. biskupa Jana Styrny rozpoczną się w katedrze w Elblągu w niedzielę 2 października Mszą świętą żałobną o godz. 16.00, zaś w  poniedziałek 3 października o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza święta pogrzebowa. Natomiast w naszej tarnowskiej katedrze, w dzień pogrzebu, w poniedziałek o godz. 18.00, będzie także celebrowana Msza święta za śp. biskupa Jana Styrnę.

Proszę tarnowskich diecezjan o modlitwę za naszego rodaka, zmarłego biskupa Jana, który przez szereg lat oddanie służył naszej diecezjalnej wspólnocie.

† Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z kolejną edycją Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego

Drodzy Diecezjalnie!

         Wraz z pierwszą niedzielą października rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W ramach prowadzonych wykładów będzie w tej edycji podejmowana tematyka poświęcona Eucharystii.

Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN w każdą niedzielę o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 22.00. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN.

Zachęcam do skorzystania z tej cennej oferty edukacyjnej i potraktowania jej jako również formy katechezy dla dorosłych katolików.

Z pasterskim błogosławieństwem † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłon:109569 
Parafia Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie
Siekierczyna 68
34-600 Limanowa
znajdz
Sprawdź na mapie

stat4u